Milan Khain

Milan Khain – zpěv, kytara

portret_milan.jpg Začal hrát na základní škole. S bratrem si půjčovali vzájemně jednu kytaru. Milan jako levák tedy obrácené garde, bratr normál jako pravák. Ve 13 letech vlastní výroba elektrické kytary. Ladila jen ve třech polích, ale o několik měsíců později už měl vyrobenou dokonalejší. Od 14 let začíná hrát v první kapele. V 17 letech se dostavují první úspěchy se zlínskou heavymetalovou kapelou REZATÉ KLÍČE.

Po vojně ho nabírá bubeník Radek Pšenka do nově se utvářející kapely PREMIER. Tady plně rozvinul svoje autorské schopnosti, udal směr a v té době také trend mnoha bigbítovým kapelám. Jako zpěvák a kytarista s „obrácenou kytarou“ se stal spolu s celou kapelou PREMIER velmi populárním pojmem v širokém okolí moravského kraje. Krásná to léta 1987-1990!

Po té působil krátce jako zpěvák ve skupině ARGEMA, dále pak znovu Premier. Na dalších šest let se oddává kapele THE FLIES, se kterou vydal i vlastní album. Kapitola je uzavřena. Řada vlastních skladeb zanechala pro mnohé fandy nezapomenutalné vzpomínky a mnoho na tehdejší dobu „regionálních hitovek“, se hraje dodnes.

Po pár letech se vrací opět ke skládání a odrazem pro novou kapelu byly tří domosnímky natočené u Jirky Lízala,kde společně s Radkem začala dlouho očekávaná spolupráce,která se tenkrát v roce 1990 přerušila. kapela si poté dává koncem roku 2006 název JACKYE.

Jako zpěvák, kytarista, skladatel a textař, je hlavním pilířem kapely.